Auktion: 260 / Wertvolle Bücher am 19./20.11.2001 Lot 815

815
Mevius, D.
Consilia Posthuma
Schätzung:
€ 256
€ 276

Mevius, D., Consilia posthuma, varia et perfecta eruditione referta ... Accessit in secunda hac editione prima syllabus & ordo omnium consiliorum totius operis; secundo argumentum uniuscujusque consilii breve sed nervosum praemissum; tertio perpetuarum ad Mevii Decisiones Vismarienses remissionum ... curante O. Ph. Zaunschliffer. 2 Tle. in 1 Bd. Frankfurt a. M., Zunner 1717. HPgt. d. Zt. Folio. 4 Bll., 684 S.; 508 S., 70 Bll. (Index)

Jöcher III, 488. - Umfangreiche, posthum hrsg. Gesetzessammlung von David Mevius (1609-1670), des "bedeutendsten Juristen Norddeutschlands im 17. Jh." (NDB). - Innengelenke leicht gelockert, Kanten bestoßen. - Exlibris.

815
Mevius, D.
Consilia Posthuma
Schätzung:
€ 256
€ 276